2014 m. balandžio 1 d., antradienis

„Kino pavasario“ filmas: Dalaso klubas

(Foto mano)


Nežinau, ar Jean-Marc Vallée filmas „Dalaso klubas“ (angl. Dallas Buyers Club) būtų patraukęs mano dėmesį, jei ne solidi krūvelė apdovanojimų, tarp kurių ir 2 Auksiniai gaubliai bei 3 Oskarų statulėlės. Na, dar ir smalsumas, kaip į savo neįprastą vaidmenį – transeksualą Rayoną – persikūnys Jaredas Leto. Šiaip ar taip, filmas iš esmės atitinka mano „must-see“ kriterijus – tikrais faktais paremta biografinė drama, paliečianti jautrias temas, tokias kaip narkotikai, ŽIV ir AIDS, homoseksualai, transeksualai.
Filmo veiksmas nukelia į 1985-ųjų Dalasą ir pasakoja elektriko, bulių rodeo kaubojaus ir šiaip apsukraus vyruko Rono Woodroofo (akt. Matthew McConaughey) istoriją. Kaip atlygį už palaidą gyvenimą jis vieną dieną gauna nemalonią „dovanėlę“  – ŽIV virusą. Gydytojai praneša Ronui, kad jam liko gyventi ne daugiau kaip 30 dienų, tačiau užsispyrusiam vyrukui mėnuo neatrodo pakankamas likusio laiko kiekis. Tad pagrindiniu jo tikslu tampa siekis bet kokia kaina prailginti šį laikotarpį. Kad tai padarytų, jis pasiryžęs viskam, pradedant eksperimentinių vaistų ir nelegalių gydymo preparatų iš Meksikos bandymais. Ir tai tik pati pradžia...
Taip filme įsisuka istorija, kur per vieno žmogaus gyvenimo pavyzdį analizuojamos kelios išties rimtų svarstymų reikalaujančios problemos: žmogiškumo ir teisingumo, gyvybės ir įstatymo susidūrimas. Filme kalbama ir apie draugystę – kad ir kaip paviršutiniškai tai skamba. Tačiau, kai ta draugystė užsimezga tarp tokių komplikuotų ir principingų asmenybių kaip Ronas ir Rayona (akt. Jaredas Leto), nepaminėti negalima.
Aktorių vaidyba tikrai verta Oskarų. Matthew McConaughey man iki šiol buvo pažįstamas tik iš tokių paauglystėje matytų filmų kaip „Vedybų planuotoja“ (angl. „The Wedding Planner“) ir „Kaip atsikratyti vaikino per 10 dienų“ (angl. „How to Lose a Guy in 10 Days“) tad, turbūt, per švelnu būtų pasakyti, kad jis man nušvito naujomis spalvomis. Ir tikrai kad ne ūsai San Francisko auksinį berniuką pavertė neatpažįstamu Dalaso kaubojumi, ne, tai Oskaro vertas talentas. Dėl Jaredo Leto apskritai trūkta žodžių. Plastiškos ryškiai pasidažiusios būtybės niekaip negalėjau susieti su ant scenos šokinėjančiu alternatyvaus roko dievuku. Oskaras. Tuo viskas ir pasakyta.
Filmas tiks ir patiks geros vaidybos, nejaukių ir konfliktiškų temų bei tikrų istorijų gerbėjams. Ir šiaip, nelabai įsivaizduoju, kam šis filmas galėtų nepatikti. :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą